Haber

İsviçre Teknoloji Devi Abb: Çin Pazarıyla Birlikte Büyümeye Devam Edeceğiz

İsviçreli teknoloji devi ABB’nin Akıllı Enerji Bölüm Başkanı Giampiero Frisio, ABB’nin Çin ekonomisiyle her zaman birlikte büyüyerek Çin’e yatırım yapmaya devam edeceğini söyledi.

Frisio, Salı günü Çin’in doğusundaki Xiamen’de şirketin Tmax XT5 otomatikleştirilmiş üretim hattının lansman töreninden sonra açıklamalarda bulundu.

Yeni üretim hattı, akıllı üretim kapasitesi, yalın üretim, otomasyon, dijitalleşme ve güvenlik açısından güncellendi.

SES 1 (İngilizce): GIAMPIERO FRISIO, ABB’nin Akıllı Güç Bölümü Lideri:

“Çin artık bizim evimiz. Çok fazla teknolojiye sahip olduğumuz, çok sayıda Ar-Ge yaptığımız ve çok sayıda üretim tesisine sahip olduğumuz evimiz. Çin’de 27 şirketimiz ve 15.000’den fazla çalışanımız var. Çin ikinci en büyük pazar ( sahip olduğumuz) dünya çapında Bu, müşterilerimiz için malzeme, ürün ve çözümlerin yüzde 90’ını ürettiğimiz pazardır.”

Frisio, Çin pazarının ABB’nin genel gelişimi için çok önemli olduğunu ve ABB’nin Çin’in gelişmesiyle son yıllarda hızla büyüdüğünü söyledi.

SES 2 (İngilizce): GIAMPIERO FRISIO, ABB’nin Akıllı Güç Bölümü Lideri:

“Son yıllarda toplamda 2,9 milyar dolardan fazla yatırım yaptık. Yatırım yapmaya devam edeceğiz çünkü bunun (Çin) gelişmeye devam edeceğine inanıyoruz. Çin’deki pazar gelişimine çok güveniyorum. Çin hükümeti, özellikle bu yılki yeni beş yıllık planla çok şey yapıyor. İkinci yarıda yeni bir büyüme patikasına gireceğinden eminim.”

xinhua HaberlerXiamen’den bildiren ajans muhabirleri.(XHTV)

Kaynak: Xinhua / Güncel

bolvadin-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu